Dva východy slunce a k jídlu chilli! Aerolinka testovala extrémně dlouhý let

V Sydney po 19 hodinách a 19 minutách letu přistál boeing, který startoval v Londýně. Australská společnost opakovaně testuje, jaký vliv mají dlouhotrvající lety na psychiku a únavu cestujících a posádky. Na palubě se proto podávalo jídlo s chilli, nebo naopak mléčné výrobky na podporu spánku.

Boeing 787 Dreamliner a jeho posádku po 18 tisíc kilometrů dlouhé cestě na letišti v Sydney vítaly stovky lidí a tamní předseda vlády. "Aerolinka Qantas se za století existence stala součástí naší národní cesty. Dnes odhalujeme možnosti projektu Sunrise a to je myslím pro mnoho Australanů optimistické," uvedl australský premiér Scott Morrison.

Zkušební let QF7879 na trase Londýn-Sydney vyrazil z britské metropole ve čtvrtek v šest ráno, na australskou půdu dosedl v pátek v půl jedné odpoledne. Stroj nabral 45minutové zpoždění, při přistání měl ale k dispozici palivo na ještě hodinu a půl.

"Na palubě byli čtyři piloti, střídali jsme se, celkem jsme každý měli osmihodinovou pauzu ve dvou blocích. Jsou tam postele, takže jsme se i vyspali," popsala pilotka Helen Trenerryová.

Související obsah

42 cestujících během letu spatřilo dva východy slunce. Se strojem letěl také šéf společnosti. "Těmito dlouhými přímými lety ušetříte v průměru tři hodiny. A vyspíte se, protože vás neruší, že musíte někde přestupovat," pochvaluje si ředitel aerolinky Alan Joyce.

Tento let navázal na první testovací spoj společnosti z New Yorku do Sydney minulý měsíc. Další je plánovaný na prosinec. Cílem aerolinky je od roku 2022 provozovat pravidelné komerční lety bez mezipřistání do australských měst Brisbane, Sydney a Melbourne právě z Londýna a New Yorku.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Let

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz