Praha

Matka zamkla syna (3) v autě a šla nakupovat: Plakal a dobýval se ven

Matka zamkla syna (3) v autě a šla nakupovat: Plakal a dobýval se ven
Zdroj: Getty Images

V úterý večer obdrželi pražští policisté oznámení, že na parkovišti u obchodního centra Chodov je v autě zamčené dítě. Chlapec plakal a zoufale se z auta snažil dostat ven. Pomohli až přivolaní strážníci.

Zhruba tříletý chlapec byl v autě zamčený více než hodinu. Vyděšené a plačící dítě bouchající do oken auta vzbudilo pozornost svědků, kteří zavolali policii. "Byl vyděšený, usedavě plakal a snažil se dostat ven. Strážníkům se ho podařilo po chvilce částečně uklidnit," uvedla Městská policie. Následně mu názornými gesty ukázali, jak otevřít dveře auta.

Související obsah

Vysvobozený chlapec měl žízeň a potřeboval na toaletu. Hlídka mu obojí zařídila a pokusila se telefonicky zkontaktovat majitele vozu, matku klučíka uvězněného v autě. Jelikož se jim nepodařilo se s ní spojit, museli výzvu vyhlásit rozhlasem do celého nákupního centra. Teprve poté se zhruba třatřicetiletá matka na místo dostavila.

Související obsah

Záležitost byla nahlášena Odboru sociálně právní ochrany dětí, který se bude případem dále zabývat.

Dle reakcí uživatelé sociálních sítí si matka dítěte pomyslný titul "Máma roku" rozhodně neodnese. "Je tohle možný? Rozhodně bych tu osobu nenazývala matkou!" nešetří kritikou.

Podobná situace se stala začátkem týdne také v Praze. Strážnice se musela dostat do auta rozbitým oknem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz