Výročí 17. listopadu

Cesta ke svobodě v deseti minutách! Praha ožila videomappingem. VIDEO

Na fasádě Historické budovy Národního muzea se v neděli večer rozzářil videomapping s názvem Cesta ke svobodě. Prostřednictvím světla, zvuku a hlavně příběhů si lidé připomněli atmosféru před třiceti lety.

Zhruba desetiminutová projekce na fasádu Historické budovy Národního muzea připomněla události listopadu 1989. Mezi hlavní motivy patřilo zdůraznění uzavřených hranic, rozdělení světa i československé společnosti a role významných osobností během následujícího půlstoletí.

Videomapping mohli lidé sledovat v rámci nedělního Koncertu pro budoucnost 2019, který začal okolo sedmnácté hodiny. Světelná projekce proběhla v 19:30, další pak ve 22:00.

Akademii věd České republiky na Národní třídě rozzářil videomapping už v sobotu. Krátce po 18. hodině se fasádou rozjely tanky, které připomněly začátek protektorátu a druhé světové války. Projekce diváky provedla klíčovými událostmi československých a českých dějin po roce 1945.

Související obsah

Česko v neděli oslavilo Den boje za svobodu a demokracii. Pietní akce a koncerty se konaly po celém hlavním městě a také napříč kraji. Národní třída byla kvůli velkému zájmu nakonec úplně zablokována. Podle policie tam bylo 40 tisíc lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz