Katolická církev

Duka podal trestní oznámení, sám čelí obvinění z krytí sexuálního zneužívání

Duka podal trestní oznámení, sám čelí obvinění z krytí sexuálního zneužívání

Kardinál Dominik Duka a Česká biskupská konference podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Duku přitom před nedávnem obvinil bývalý dominikánský student z krytí sexuálního zneužívání.

Hlava české katolické církve Dominik Duka v úterý odpoledne oznámil, že spolu s Českou biskupskou konferencí podává trestní oznámení. Důvodem má být ochrana oběti a dobré pověsti.


"Trestní oznámení bylo podáno na Nejvyšší státní zastupitelství. Všichni biskupové jsou připraveni spolupracovat s Policii ČR na vyšetření každého zneužití. Více informací nebude poskytováno, aby nedošlo k ohrožení šetření," uvedl Duka na svém facebooku.


Na začátku října přitom vyšlo najevo, že je i na Duku podané trestní oznámení. Duka prý měl krýt kněze, který měl zneužívat jednoho ze studentů v dominikánském klášteře.

Související obsah

"V dávném případě z roku 1994 jsem jednal vzhledem k předloženým tvrzením a tehdejším možnostem, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a v souladu s kanonickými i světskými zákony," prohlásil Duka k obvinění. Více si přečtěte zde.

Podívejte se na reportáž televize Nova o trestním oznámení na Duku:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz