Katolická církev

Duka podal trestní oznámení, sám čelí obvinění z krytí sexuálního zneužívání

Duka podal trestní oznámení, sám čelí obvinění z krytí sexuálního zneužívání

Kardinál Dominik Duka a Česká biskupská konference podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Duku přitom před nedávnem obvinil bývalý dominikánský student z krytí sexuálního zneužívání.

Hlava české katolické církve Dominik Duka v úterý odpoledne oznámil, že spolu s Českou biskupskou konferencí podává trestní oznámení. Důvodem má být ochrana oběti a dobré pověsti.


"Trestní oznámení bylo podáno na Nejvyšší státní zastupitelství. Všichni biskupové jsou připraveni spolupracovat s Policii ČR na vyšetření každého zneužití. Více informací nebude poskytováno, aby nedošlo k ohrožení šetření," uvedl Duka na svém facebooku.


Na začátku října přitom vyšlo najevo, že je i na Duku podané trestní oznámení. Duka prý měl krýt kněze, který měl zneužívat jednoho ze studentů v dominikánském klášteře.

Související obsah

"V dávném případě z roku 1994 jsem jednal vzhledem k předloženým tvrzením a tehdejším možnostem, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a v souladu s kanonickými i světskými zákony," prohlásil Duka k obvinění. Více si přečtěte zde.

Podívejte se na reportáž televize Nova o trestním oznámení na Duku:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz