Učitel

Žák na Sokolovsku napadl učitele při výuce! Shodil ho na zem a zranil

V Kraslicích na Sokolovsku měl žák základní školy v úterý fyzicky napadnout svého učitele. Útok už potvrdilo vedení školy, vyšetřuje ho také policie. Pedagoga museli záchranáři převézt do nemocnice.

Chlapec měl na učitele zaútočit během hodiny matematiky. Spolu s dalšími spolužáky údajně při vyučování vyrušoval, a tak je pedagog musel okřiknout. 13letý chlapec ho pak podle svědků udeřil a shodil na zem.

Žák podle ředitele školy patří mezi ty problémové, má už na kontě několik kázeňských prohřešků. Podle spolužáků měl učitele napadnout pěstí. Pedagog v důchodovém věku byl otřesený a zranění, vedení školy proto přivolalo záchranáře.

"Záchranná služba ošetřila na místě a převezla následně muže s pohmožděnimami a s bolestmi hlavy do nejbližšího zdravotnického zařízení," uvedl mluvčí záchranářů Radek Hes. Do školy vyrazili také policisté a matka chlapce.

Související obsah

"Vzhledem k počáteční fázi prověřování a také vzhledem k věku nezletilého chlapce nemůžeme poskytnout žádné bližší informace," sdělila policejní mluvčí Eva Valtová. Do vyšetřování se zapojí také úředníci ze sociálně-právní ochrany dětí.

Podle České školní inspekce musela jen za loňský rok řešit agresivní chování dětí více než třetina škol. Šikany mezi dětmi neustále přibývá, stejně jako těch, kteří si troufnou i na učitele. Reportér Jaroslav Brousil připravil přehled případů z posledních let:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz