Policie zadržela významného maltského podnikatele Yorgena Fenecheho. Stalo se tak po zadržení údajného zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové.
V maltském přístavu byl zadržen na své luxusní jachtě prominentní podnikatel z Malty Yorgen Fenech. Zatčení přišlo den poté, co vláda uvedla, že muži podezřelému ze zprostředkování vraždy novinářky nabídne milost v případě spolupráce, uvedla agentura Reuters.
Fenech je ředitelem a spolumajitelem obchodní firmy, která v roce 2013 získala povolení od Malty ke stavbě elektrárny na zemní plyn.
Daphne Caruanaové Galiziové zemřela po výbuchu bomby, která byla naistalována na jejím autě. Na svém blogu se věnovala napojení neznámé dubajské společnosti na maltskou politickou scénu.
Sama Caruanaová Galiziová nezjistila, kdo byl majitelem oné dubajské společnosti, nicméně investigativní tým agentury Reuters identifikoval Feneche jako majitele.
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz