Výbuch

Už se ví, jaký jed unikl po výbuchu na Českolipsku. 18 zraněných

Vyšetřování úterního výbuchu v areálu společnosti Purum na Českolipsku pokračuje. Dopoledne už do areálu mohli i policisté. Ti potvrdili, že explodovaly a do ovzduší unikly výpary pravděpodobně kyseliny sírové. V nemocnicích skončilo celkem 18 lidí.

 Podle informací ze středečního rána je muž, který utrpěl vážná zranění a musel být transportován letecky do nemocnice v Liberci, stále ve velmi vážném, respektive v kritickém stavu. Utrpěl popáleniny a život se mu snaží zachránit lékaři na ARO.

Další muž v kritickém stavu byl převezen do pražské Vinohradské nemocnice a jeho stav už se podle lékařů podařilo stabilizovat. Při explozi se zranilo dalších šest zaměstnanců a ti jsou v nemocnicích v Praze a v České Lípě.

Související obsah

Během záchranných prací se chemických látek ve vzduchu nadýchalo také deset lidí ze záchranných složek. Ti ale naštěstí byli v nemocnicích ošetřeni ambulantně a pak mohli domů. Po výbušné reakci kyseliny sírové s vodou mohli do areálu pouze hasiči, policisté vytyčili 500 metrový bezpečnostní okruh kolem areálu. Právě muže zákona hasiči do firmy pustili až ve středu v deset hodin dopoledne s tím, že vyšetřovat mohou jen v plynových maskách.

Stále také zasedá na obecním úřadu v Hamru na Jezeře krizový štáb. Policisté explozi vyšetřují jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

lte, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz