Domácí

Nejošklivější vánoční strom má Bruntál. Vyděsil i starostu!

Že vánoční punk není mrtvý, má dle uživatelů sociálních sítí zřejmě hlásat vánoční strom, který letos "ozdobí" náměstí v Bruntálu. Podle nejnovějších informací se stromek dočkal "faceliftu". Nešťastný výběr vánoční pýchy každého města zajistil Bruntálu pomyslné prvenství v žebříčku nejošklivějších vánočních stromů, které "ukradl" městu Tábor. To se svérázně nasvícenou ostudou pochlubilo loni.

Kvůli doslova řetězové reakci, kterou spustila fotografie vánočního stromu na náměstí v Bruntále, ve středu zasedala mimořádná rada, v čele s bruntálským starostou Petrem Rysem. Ten redakci TN.cz poskytl k "punkově" pojatému symbolu Vánoc vyjádření: "Sám po tom pátrám, jak se to stalo. Strom jsem nevybíral a rád bych zjistil, kde se stal problém. Dnes jsme kvůli tomu jednali."

Rys na dotaz redakce TN.cz, zda město Bruntál plánuje strom vyměnit za více reprezentativní, nebo ponechá stávající, odpověděl, že i tato možnost je v jednání a informoval, že k problematice vydá vedení města tiskovou zprávu.

Podle nejnovějších zpráv se stromu dostalo drobných úprav. Město nechalo košatou špici seříznout a do stromu postupně navrtat otvory pro nové větve. Kmen nyní pokrývají dráty, které drží na místě ty větve, které vyplnily prázdná místa ve spodní části bruntálské "chlouby". Vánoční strom si tak Bruntál poskládal jako puzzle a místní si nový vzhled pochvalují.

Jaký je stromeček ve vaší obci? Pošlete nám foto na zpravy@nova.cz

 

Stopu na sociálních sítích ale bruntálský strom ani v případě své výměny nesmaže. Jeho fotografie se masově šíří a uživatelé se předhánějí v pomyslném klání o nejsarkastičtější komentář. "Na radnici v Bruntále sedí v zastupitelstvu asi rockeři," poznamenává Petr Ř. "Bru(n)tál!" přisazuje si Jiří S. "Není jen obráceně?" píše Jan L.

Související obsah

Město Tábor, které si pobavenou kritiku na výběr vánočního stromu vyslechlo loni, letos Bruntálu na facebooku předalo imaginární žezlo: "Zdravíme do Bruntálu a gratulujeme k převzetí žezla. Tohle se bude těžko překonávat."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz