Domácí

Hilšerův druhý pokus! Oznámil, že bude kandidovat na prezidenta

Senátor Marek Hilšer oznámil, že bude kandidovat na příštího prezidenta České republiky a pokusí se tak nahradit ve volbách v roce 2023 Miloše Zemana. Jedná se už o jeho druhou kandidaturu, v minulých volbách ho podpořilo téměř devět procent voličů.

Senátor, lékař a vysokoškolský pedagog Marek Hilšer ve čtvrtek oznámil, že chce kandidovat na prezidenta ve volbách v roce 2023. Jedná se tak o prvního oficiálního kandidáta. Dnešním dnem zároveň zahajuje volební kampaň.

Stejně jako v minulých volbách chce jezdit po republice a vést kampaň kontaktním způsobem. Opět volí cestu sbírání podpisů, kterých musí být 50 tisíc.

 

Související obsah

Jedná se o Hilšerovu druhou kandidaturu na prezidenta. Poprvé se pokusil dostat na Hrad ve volbách v roce 2018. Tenkrát ale nesehnal dostatečný počet podpisů od občanů a nakonec tak musel oslovit senátory, jejichž podpisy ho do souboje propustily. V prvním kole prezidentské volby pak získal podporu téměř 455 tisíc voličů, tj. 8,83 %, a skončil pátý. za Milošem Zemanem, Jiřím Drahošem, Pavlem Fischerem a Michalem Horáčkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz