Nadace Dobrý anděl

Krutá nemoc a navíc ztráta sluchu! Radečkovi pomohli i diváci TV Nova

Dobří andělé, mezi které patří i diváci televize Nova a čtenáři TN.cz, každý měsíc pomohou téměř čtyřem tisícům rodin. Finanční podpora putuje i Tůmovým. Malý Radeček trpí zatím neodhaleným onemocněním střev. Lékaři navíc zjistili, že neslyší. Jeho stav se po řadě zákroků zlepšil, na jak dlouho ale lékaři nedokážou odhadnout.

Energické, nebojácné dítě s obrovskou chutí objevovat svět. To je čtyřletý Radeček. Současnou spokojenost si ale musel tvrdě vybojovat. "Problémy Radečkovi začaly, když mu bylo šest týdnů. To jsme poprvé skončili v nemocnici s dehydratací. Bylo mu špatně, měl průjmy, zvracel," popsala Radečkova maminka.

Po řadě vyšetření lékaři zjistili, že jde o enteropatii, onemocnění střev, které doprovází řada komplikací, od neustále hrozící dehydratace až po kolaps organismu. "Už jako miminko byl na kortikoidech a ty nám úplně nepomohly. Už jsem ani nepočítala ty hospitalizace, ani ty narkózy," doplnila maminka.

 

Související obsah

Když byl chlapečkovi rok, navíc rodiče odhalili, že neslyší. S tím si po prvotním šoku poradili a nechali mu voperovat kochleární implantáty.

Radečkův stav se ale postupně zhoršoval. Největším problémem bylo jídlo, které se pro něj stalo nepřítelem číslo jedna. Při životě ho držely jen sondy a kapačky s výživou. Tělo už ale nechtělo dál. Praskaly mu žíly, přestal chodit. Trpěl nejen fyzicky, ale i psychicky.

"Začal kreslit jenom černou pastelkou. Přestal mluvit, začal jenom šeptat. Přestal i akceptovat kochlární implantát. Takže byl dlouhou dobu v tichu. A došlo to do takového stadia, že jsme se báli, že umře," přiblížili nejtěžší chvíle chlapcova života jeho rodiče.

 

Související obsah

Poslední záchranou byly operace a další varianta léčby. Ta před nedávnem konečně zabrala, vyhráno ale není. Radeček stále musí brát řadu léků a injekcí. O to víc si ale váží a užívá každého dne, kdy se probudí bez bolesti.

Po celou dobu pomáhají Dobří andělé. "Hrozně si toho vážíme a hodně nám to pomáhá. Dobrý anděl je součást našeho života," děkují rodiče.

Někdy se musí bojovat, ale nemusíte na to být sami. Od toho jsou tady Dobří andělé. Staňte se jím i vy. Stačí se zaregistrovat na stránkách dobryandel.cz.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nadace Dobrý anděl

Důležité Události

Píše se na Deník.cz