Střelba

Muž pálil na ulici z pistole. Jen zkouším munici, šokoval hlídky!

Několik hlídek policistů a strážníků zaměstnal v Brně muž, který střílel na ulici z pistole. Nakonec se ukázalo, že jen zkoušel střelivo. Teď mu hrozí vysoká pokuta.

Na ulici vytáhl pistoli a padlo několik výstřelů. Svědci okamžitě přivolali strážníky a policii. Během chvilky přijelo na místo několik hlídek a muže odzbrojily.


Ukázalo se, že pistole je plynová a muž předvedl naprostou neznalost zákonů. Do obchodu si přišel koupit střelivo a venku na ulici ho hned vyzkoušel. Do zásobníku naládoval několik nábojů a začal střílet.


Policisté předali případ do správního řízení a mladíkovi teď hrozí pokuta - nepochopitelným kouskem ale riskoval i trestní stíhání. Před třemi lety se o tom přesvědčil důchodce ze Sudoměřic.

Související obsah

Odzbrojit ho přijela zásahová jednotka a kromě modřiny pod okem si vysloužil i trestní stíhání za výtržnictví. Policisté upozorňují, že ani s plynovými zbraněmi se na veřejnosti nesmí manipulovat.

Připomeňte si případ ze Sudoměřic v reportáži TV Nova:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz