Krkonošský národní park

Pes bez vodítka uštval v Krkonoších jelena! Zvíře se zřítilo na silnici

Páteční událost rozzuřila správce Krkonošského národního parku (KRNAP). Nad Studeným kolenem pod Špindlerovým Mlýnem totiž uštval volně pobíhající pes jelena, který následně spadl ze čtyřmetrové zdi na silnici. Zvíře na místě zemřelo. Majitele psa se zatím nepodařilo najít.

"Podle očitých svědků se jednalo o huskyho s postrojem, jeho majitel nebyl nikde v dosahu," popsal mluvčí správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. Na polské straně přitom musí být podle něj pes na vodítku. 

V Česku ale tato povinnost neplatí, pes ale musí být pod kontrolou svého páníčka. "To ovšem znamená, že musí být v dosahu svého pána, kdykoli odvolatelný zpět. V tomto případě majitel psa evidentně své povinnosti zanedbal," vysvětluje Drahný. 

Související obsah

Podle něj správci národního parku od začátku roku registrují už několik konfliktů mezi majiteli psů a ostatními turisty, případně s divokými i hospodářskými zvířaty. "Stejně tak zvěř je volným pobíháním psů značně stresována. Prosíme jejich majitele, aby si uvědomili, že i v případě domácího psa se stále jedná o šelmu a odpovědnost za jeho chování nese jeho majitel,“ dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz