Pejsek

Páníčka s umírajícím psem vyhodili z veteriny! Nesmysl, brání se klinika

Páníčka s umírajícím psem vyhodili z veteriny! Nesmysl, brání se klinika
Zdroj: Kája Příhonský

Smrtí pejska zřejmě skončil spor páníčka a personálu veterinární kliniky Jaggy v Praze. Když se v minulém týdnu šestiletý kříženec labradora něčím otrávil, jeho majitel s ním v pátek v noci okamžitě spěchal k veterináři. Tam ale pejska odmítli ošetřit, podle kliniky totiž majitel nadával personálu.

Původně si Kája myslel, že má jeho pes jménem Pluto pouze zažívací problémy. Když však v pátek ve dvě ráno dorazil domů, šestiletý kříženec labradora špatně chodil. Z Kladna, kde údajně v noci žádný veterinář neordinuje, proto vyrazil do Prahy.

Následně páníček dojel na veterinární kliniku Jaggy v pražských Řepích. "Požadovali po mě pohotovostní příplatek 3000 korun. Měl jsem ale u sebe jen polovinu," popsal TN.cz chvíle na veterině pan Kája. Peníze údajně neměl v tom okamžiku ani na platební kartě. "Prostě mě vyhodili s tím, že trpícího pejska neošetří," vysvětlil majitel psa, který měl slibovat následné doplacení.

Pejsek se nakonec dostal k jinému veterináři až ráno. V tu chvíli už zvířeti údajně selhávaly ledviny a játra. I přes pomoc zvěrolékařů nakonec pes zemřel.

Související obsah

Podle samotné kliniky Jaggy bylo ale vše jinak. "Pravda je taková, že majitel přišel v pátek v noci se psem, který měl tři dny obtíže. Po sdělení pohotovostního příplatku a ceny začal být agresivní, nadával personálu nejvulgárnějšími výrazy. Proto jsme ho odmítli ošetřit," tvrdí výkonný ředitel kliniky Vojtěch Novák. Ten zároveň dodal, že pes nevykazoval příznaky akutního ohrožení života. "To je možné doložit z kamerového záznamu," doplnil.

"Majitel byl normálně přijat na kliniku k založení karty. Jako každý klient byl upozorněn na pohotovostní příplatek. Do té doby se choval naprosto běžně, nicméně na základě sdělení příplatku začal být hrubý a agresivní," dodal Novák z kliniky.

Související obsah

Celý případ vzbudil obrovské emoce na sociálních sítích. Podle některých lidí jde dnes veterinářům pouze o peníze. "Nechápu, jak někdo takový může dělat veterináře. Na prvním místě u takového povolání by měla být záchrana zvířete, vše ostatní je až věc vedlejší," napsala na facebooku paní Pavla. 

"Chyba je určitě na straně majitele, který nechal psa bez vyšetření čekat do rána. S Jaggy máme nejlepší zkušenosti. Zachránili nám psa se selháním srdce a opravdu se snažili," myslí si naopak paní Radka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz