Princ William

Napětí v královské rodině: Princ Andrew odstaven, může za to William?

Napětí v královské rodině: Princ Andrew odstaven, může za to William?
Zdroj: TV Nova

Princ Andrew v oficiálním prohlášení uvedl, že se dobrovolně vzdává svých královských povinností. Zdroje z Buckinghamského paláce ale tvrdí, že se u královny Alžběty II. přimluvil princ William, který odstoupení svého strýce požadoval.

Princ William se podle zahraničních médií ohlásil u své babičky na audienci. Královně Alžbětě měl říct, že pokud má být monarchie stále populární a držet krok s dobou, Andrew musí být formálně odstaven.

"William se účastní rozhodnutí o monarchii stále častěji, není žádným velkým fanouškem svého strýce Andrewa," uvedl zaměstnanec Buckinghamského paláce podle webu The Sun.

Související obsah

Princ Charles měl prý také důležité slovo ohledně odvolání svého bratra. V současnosti je však na oficiální cestě po Tichomoří a Austrálii, takže musel s královnou a synem Williamem řešit vše po telefonu.

Odstoupení z veřejného života vyjde princi velice draho -  přijde o rentu čtvrt milionu liber ročně. Andrew se také nebude moci zúčastnit žádných oficiálních aktivit, ale bude dál zván na všechny soukromé oslavy narozenin a svátků.

Princ Andrew čelí v posledních dnech velikému tlaku. Poté, co oznámil odchod z veřejného života, se na něho obrátili právníci žen, které obvinily zesnulého Jeffreyho Epsteina ze sexuálního obtěžování. Více najdete zde.
 

Princ Andrew se stahuje z veřejného života:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Princ William

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz