Zahraničí

Miliardová loupež v Drážďanech. Panují obavy, že lupiči šperky roztaví

Nejen Německem otřásla jedna z největších loupeží poválečné historie, lupiči z trezoru odnesli věci za miliardy. Zmizely tři sety šperků a náhrdelníků, přesný výčet ukradených věcí zatím nebyl zveřejněn. Panují obavy, že byly šperky zpracovány, protože jsou na trhu neprodejné.

Diamantové náhrdelníky, šperky, rubíny, smaragdy a safíry, to vše bylo v noci na pondělí podle agentury Enex odcizeno při jedné z největších loupeží moderní historie. Muzeum v Drážďanech stále sčítá škody.

Zmizely nejméně tři historické sety šperků, každý tvoří 37 věcí, panují obavy, že se je zloději pokusí roztavit a zpracovat, jelikož jsou v podobě, ve které byly ukradeny, na trhu neprodejné.

Policisté již zveřejnili fotografie několika věcí, které byly odcizeny. Jsou mezi nimi například Řád bílého orla, řetěz se 177 perlami či meč vykládaný diamanty.

Související obsah

I přes to, že v místě loupeže vypadla energie, policie uvedla, že bezpečnostní kamery fungovaly. Na záběrech, které následně zveřejnila, mají být zachyceny dvě malé osoby, které se pohybují po místnosti s klenoty. Po lupičích se stále pátrá.

Záznam z kamer v drážďanské klenotnici během loupeže:

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz