Medvěd

Zemřela koala, kterou statečná babička zachránila z ohně v Austrálii

Medvídka koalu pojmenovaného Lewis, jehož záchranu z ohnivého pekla viděli lidé po celém světě, se veterináři rozhodli uspat. I když to vypadalo, že se zvíře podaří zachránit, jeho popáleniny se nehojily a Lewis tak trpěl úpornými bolestmi.

Smutnou zprávu oznámili veterináři na sociálních sítích. Lewisovy popáleniny se údajně zhoršily a lékaři v jeho případě vyloučili naději na zlepšení. "Nejdůležitější jsou pro nás životní podmínky zvířat, z toho důvodu jsme se takto rozhodli," uvedli veterináři z Port Macquarie Koala Hospital.

Koalu z ohně zachránila sedminásobná babička Toni Dohertyová, která jela kolem Port Macquarie v Novém Jižním Walesu, kde právě zuřil lesní požár. Na jednom ze stromů si všimla zle popálené koaly. Bez zaváhání vyskočila z auta a běžela zvířeti zachránit život. Zraněnou koalu zabalila do svého trička a odnesla ji do bezpečí.

 

Související obsah

"Byli jsme za ním ještě dnes ráno. Samozřejmě je nám z toho velmi smutno, protože jsme doufali, že se z toho dostane. Chápeme ale, že jeho zranění byla vážná, vysilující a zejména velmi bolestivá,“ řekl Peter Doherty, manžel zachránkyně Toni.

Přibližně čtrnáctiletá koala byla vážně popálená na packách, nose, hrudi a břiše. Nemocnice, která o Lewise pečovala, se stará o další čtyři koaly, které byly zraněné při rozsáhlých požárech, které už zabily téměř třetinu koalí populace v oblasti Port Macquarie.

I když Lewis zemřel, video jeho záchrany obletělo svět. Lidé oslavovali statečnost ženy a děkovali za její hrdinský čin. "Měla byste jít lidem příkladem," obdivovali lidé Toni na sociálních sítích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz