Domácí

Na náměstí ve Dvoře Králové hořelo, oheň poškodil i okolní domy

Na náměstí ve Dvoře Králové hořela střecha domu. Z budovy vedle úřadu šlehaly plameny, které likvidovalo devět jednotek hasičů.

Požár vypukl na náměstí T. G. Masaryka na střeše budovy  sousedící s Městským úřadem Dvůr Králové krátce před 11. hodinou. Střecha, na které požár zřejmě vznikl, je kompletně zničena. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Hasiči jsou stále na místě. Požár mají už pod kontrolou, stále ale probíhá dohašování skrytých ohnisek. Hasiči zasažené střechy postupně rozebírají.

Dům, který byl jako první požárem zasažen, je majetkem města a je pronajímán soukromé firmě. V přízemí se nachází prodejna elektra, půda byla neobydlená.

"Podle posledních informací se požár rozšířil na několik dalších střech," popsala aktuální situaci mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová. Oheň částečně poškodil střechu sousední budovy, rozsah škod se zatím zjišťuje. Na místě zůstává výšková technika, hasiči mají k dispozici dva žebříky na dvou stranách budovy, kde požár vznikl, a několik cisteren. Přítomen je také vyšetřovatel příčin požáru, který v průběhu dne upřesní i rozsah škod, které oheň napáchal.

 

Související obsah

"V budovách zasažených požárem a kouřem proběhla samovolná evakuace. Nikoho jsme nemuseli evakuovat, lidé, jakmile viděli a cítili kouř, opustili budovu sami. Nikdo tak nebyl zraněn," informuje Götzová.

Budova městského úřadu, který se nachází ob jednu budovu od požáru, byla evakuována také. "Okolo jedenácté jsme evakuovali zaměstnance úřadu i návštěvníky kvůli hustému kouři. Evakuace proběhla samovolně a nikdo nebyl zraněn. Budova je majetkem města, jakmile budeme vědět rozsah škod, zaujmeme příslušná opatření," řekla k požáru mluvčí města Dvůr Králové Miroslava Kameníková. Celkem bylo z úřadu evakuováno zhruba 80 lidí.

  

V noci na úterý hořelo také na Novojičínsku. Oheň zničil domek v Kopřivnici, hořet začala dřevotřísková třípatrová novostavba v kopřivnické ulici Družební. Hasiči se o požáru dozvěděli hodinu a půl po půlnoci.

 

"Plameny přeskakovaly na dva moderní a jeden starší sousední rodinný domek. Už při příjezdu hasičů hořela vydatně celá dokončovaná novostavba s mnoha dřevěnými prvky. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny, dohašování s rozebíráním stavebních konstrukcí jim zabralo dalších několik desítek minut. Museli strhnout přední a zadní štít domu, které hrozily zřícením," informoval o zásahu mluvčí hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz