Slovensko

Viola (†34) byla členkou církevního spolku! Začala se i zahalovat

Slovenskem stále otřásá brutální smrt mladé učitelky Violy. Vraha se zatím nepodařilo dopadnout a na povrch vyplouvají nové a nové informace z policejního vyšetřování. Mladá žena byla údajně členkou křesťanského společenství, které chtěla opustit. O náboženský spolek se začala zajímat i policie.

Zemřelá Viola podle TV Markíza patřila do společenství Otcův dům, které je součástí apoštolské církve. Informaci o plánovaném odchodu Violy ze spolku potvrdila i jazyková škola, ve které vyučovala. Členové se setkávají každou neděli v Bratislavě, ani Viola obvykle nechyběla. Den před svou smrtí se však prý setkání nezúčastnila.


Policie zatím nepotvrdila, jestli právě vystoupení ze společenství mohlo hrát roli ve smrti mladé ženy. Pastor však přiznal, že je policie v posledních dnech kontaktovala, nic bližšího ale prozatím prozradit nemohl. "Policisté nás navštívili, respektive navštívili všechny, kteří se s Violkou poslední dva týdny před smrtí viděli," řekl pastor Vladimír Žák.

Učitelka angličtiny byla členkou Otcova domu minimálně čtyři roky. Na facebooku často komentovala jejich příspěvky. Podle Violiných přátel se mladá učitelka hodně změnila. Od doby, co začala do Otcova domu docházet, se zahalovala od hlavy až k patě a méně se líčila.
 

Související obsah


Záhadou je stále přesné místo činu i čas, kdy mladou ženu pachatel údajně umlátil k smrti. Její tělo leželo v Přístavní ulici v Bratislavě. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že vrah učitelku napadl a zabil přímo v areálu přístavu. Kriminalisté o víkendu sepisovali všechny nemovitosti v přístavu a v nejbližších dnech zřejmě prostory prohledají.

Policie smrt Violy nadále vyšetřuje jako zabití, bývalý vyšetřovatel však tento postup zpochybňuje, podle něj měla policie od začátku k případu přistupovat jako k vraždě. "To vykazuje všechny znaky podcenění této události, je až nepochopitelné, že to není úkladná vražda vzhledem k závažnosti těch zranění," řekl bývalý vyšetřovatel Jozef Šátek.

Odborník také kritizuje postup kriminalistů při ohledání místa, kde ženu našli. Kriminalisté jej údajně prohledali až po 11 dnech. "To měli provést do 24 hodin, celá ta práce je taková chaotická a opožděná," dodal Šátek.

Vražda učitelky v Bratislavě vyvolala strach

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz