úklid

Zaplatit za úklid, nebo hadr do ruky? Kalkulačka spočítá, co se vyplatí

Vánoce se nezadržitelně blíží a ke sváteční pohodě pro mnoho lidí patří také uklizená domácnost. V dnešní uspěchané době ale mnohým nezbývá na domácí práce čas ani energie. Úklidové firmy proto už od podzimu zažívají nápor. Zda se vám vyplatí zaplatit uklízečku, spočítá jednoduchá kalkulačka.

Vánočním svátkům každoročně předchází obrovský shon. Kromě nakupování dárků pod stromeček řeší lidé i předvánoční úklid. Na ten ale nemají mnohdy dostatek času. Do módy se proto stále více dostávají úklidové firmy.

"Uklízíme každý den až do večera včetně víkendů, a to až do 23. prosince. Zájem je velký, lidé chtějí umývat okna, tepovat koberce, prostě klasický úklid, aby měli uklizeno do Štědrého večera," prozradila TN.cz manažerka pražské úklidové firmy Hana Anýžová.

I přes obrovský nápor ale některé úklidové firmy ještě objednávky přijímají. "Pokud ještě někdo zavolá, tak jsme schopni mu vyhovět," dodala Anýžová. Podobně hovoří také zástupci jiných společností.

Zda se vám vyplatí uklízet, nebo je lepší si objednat uklízečku, odpoví jednoduchá KALKULAČKA:

Stačí zadat vaší hrubou mzdu a zvolit, zda žijete na venkově, v malém či velkém městě. Pak už jen vyberete, které činnosti a služby chcete porovnat.

Související obsah

Na základě výsledku zjistíte, jakou finanční hodnotu má váš úklid, když si ho provádíte sami. Výsledek jednoduše porovnáte s cenou, za kterou by bylo možné pořídit službu ve vašem městě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz