Zahraničí

Za miliardovou loupeží jsou nejméně čtyři lidé, stále jsou na útěku

Podle německé policie mají pondělní krádež šperků v Drážďanech na svědomí čtyři zloději. Zatím přitom policie mluvila jen o dvojici pachatelů. Nové informace měly vyšetřovatelům poskytnout kamerové záběry, které stále intenzivně zkoumají. O tom, kdo jsou a kam pachatelé zmizeli, ale prý zatím nic konkrétního nevědí.

Ze záběrů, které policie zveřejnila, to dosud vypadalo, že krádež má na svědomí dvojice pachatelů. Vyšetřovatelé teď ale upřesnili, že pachatelé měli být čtyři. Dovést je k tomu měly stopy na místě činu a především další kamerové záběry, které získali z širokého okolí drážďanské klenotnice.

"Když policie dorazila na místo, už tam nikdo nebyl. Stále analyzujeme záznamy z bezpečnostních kamer," uvedl po krádeži vedoucí kriminální policie Volker Lange.

Co všechno pachatelé ukradli, zatím kriminalisté nezveřejnili. Ve vitrínách bylo okolo stovky vzácných předmětů, především šperky z 18. století. A ty nejdražší zmizely. Pachatelé prý měli krádež naplánovanou do posledního detailu.

"Na mříž použili flexu a uvnitř jenom sekerou, že jim to trvalo jenom minutu, rozbít to sklo," popsal zaměstnanec muzea.

Související obsah

Rezidenční zámek je od středy znovu otevřený pro veřejnost, klenotnice ale zůstává uzavřena, stále tam pracují policejní technici a hledají stopy. Řeší se i to, jaká bezpečnostní skla byla ve vitrínách použita, protože zloději se do nich sekyrou dostali během několika sekund.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz