Black Friday

Black Friday je tu! Jediný snadný trik zajistí, že nakoupíte lépe!

Právě na dnešek připadá Black Friday, tedy den velkých slev a předvánočního nákupního šílenství. Nová studie ukázala, že se lidé při nákupech přes internet lépe rozhodují, pokud si zboží vybírají na monitoru klasického počítače a ne například na obrazovce chytrého telefonu.

Dřívejší studie se už vztahem mezi výběrem zboží a velikostí displeje, ze kterého si ho vybíráme, zabývaly. A dospěly k závěru, že to, že si zvolíme různě, je dáno zkrátka velikostí obrazovky.

Nová studie ovšem tvrdí, že rozdíl je daný něčím jiným - pokud si zkrátka prohlížíme třeba novou televizi na domácím počítači, díky velikosti monitoru okamžitě vidíme víc informací. A díky tomu je vyšší šance, že si vybereme přesně to, co chceme, píše britský Daily Mail.

Oproti tomu verze webů určené pro mobilní zařízení často část informací "schovají" a pro zákazníky je tak složitější všechny detaily vidět hned a musejí se po nich aktivně pídit.

Související obsah

Účastníci studie si vybírali pokoje ve fiktivním hotelu. Na začátku viděli na počítači i mobilu stejné informace, takže vybírali podobně.

Ale ve chvíli, kdy z displejů mobilů část informací zmizela, aby stránka vypadala lépe, začali respondenti vybírat méně přesně a odchýlili se od svých vlastních preferencí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz