Vánoce

VIDEO: Na Staroměstském náměstí v Praze se rozsvítil vánoční strom

V mnoha městech Česka se o tomto víkendu slavnostně rozsvítí vánoční stromy. Výjimkou není ani pražské Staroměstské náměstí, kde se strom poprvé rozzářil už v sobotu v 16:30 za doprovodu titulní písně z Krkonošských pohádek.

Vánoční strom v centru Prahy se poprvé rozsvítil v 16:30 a poté každou hodinu až do 21:30. Slavnostní okamžik doprovázela melodie z Krkonošských pohádek. Přítomen byl také primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), který se postaral o první rozsvícení.

Vánoční strom přivezli do hlavního města už na začátku tohoto týdne ze Semil v Libereckém kraji. Pražanům ho věnovala paní Soňa Jarolímková Římková, s nápadem přišly její děti.

"Já jsem se pro tuto myšlenku nadchla, už má totiž svůj čas. Vyrostl na zahradě a kolem je zástavba domů a nechtěla jsem, aby někoho nebo něco ohrozil. O kácení jsem už kvůli jeho výšce uvažovala déle a tohle je ta nejlepší možná varianta, jak jeho čas krásně završit," prozradila paní Soňa. 

Související obsah

Smrk ztepilý měří 22 metrů a dělníci ho na Staroměstské náměstí usadili v úterý brzy ráno. Během dne pak začali s jeho zdobením. 

Podívejte se na cestu stromu ze Semil v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz