Vánoce

Vyhlášené vánoční trhy kousek od hranic. Davy Čechů nečekejte!

Vánoční trhy už jsou v plném proudu také u našich severních sousedů. Štáb televize Nova se proto vydal do polských Katovic. Ačkoliv jsou tamní trhy vyhlášené a blízko hranic, Češi tam překvapivě moc nejezdí.

Z Ostravy je to do Katovic jen hodina cesty autem. Na trzích nechybí vánoční punč, nabízejí ho hned několik druhů. Výjde v přepočtu na zhruba sedmdesát korun, chutná ale výborně. "Kořeněný je takový klasický, malinový je velmi sladký, rumový má zase ostřejší aroma," popsala prodejkyně.

K Vánocům patří ozdoby na stromeček, koupíte je proto i na trzích v Katovicích. "Prodáváme ručně malované ozdoby, to je taková naše tradice. Všechny jsou vyrobeny ze skla," tvrdí stánkařka.

V Katovicích davy českých turistů nečekejte, a to i přesto, že jsou tyto trhy vyhlášené - zejména prodejem originálních ručně vyrobených vánočních koulí.

Související obsah

Platit na trzích můžete i v českých korunách. Pokud se na ně vydáte autem, vezměte si i polské zloté a buďte trpěliví. Většina parkovacích míst je totiž placených a bývají přeplněná. Katovické trhy končí na druhý svátek vánoční.

pan, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz