Obraz

Mona Lisa od Gotta šla do dražby, nový majitel za ni dal pořádný balík

Za jeden z nejznámějších obrazů Karla Gotta zaplatí jeho nový majitel více než dva miliony korun. Mistrova Mona Lisa z roku 2001 se v neděli vydražila v žofínském paláci. Tedy právě v místě, kde se nedávno konalo poslední rozloučení se slavným zpěvákem.

Jeden ze svých nejznámějších a také nejoblíbenějších obrazů namaloval zesnulý zpěvák v roce 2001. O rok později ho věnoval svému fanouškovi, se kterým měl velmi blízký vztah. Majitel nabídl obraz aukční síni letos v červnu, tedy ještě za života Karla Gotta. O měsíc později pak došlo k podpisu smlouvy. 

Vyvolávací cena obrazu byla 350 tisíc korun, dílo Karla Gotta se nakonec vydražilo za 1,7 milionu korun. S aukční přirážkou za něj nový majitel zaplatí 2 miliony 40 tisíc korun. S obrazem získal kupec také lahev vína se stejným motivem a fotografií Karla Gotta. 

Související obsah

Celkem se v neděli na Žofíně dražilo 250 obrazů. Nejvyšší vyvolávací cenu mělo dílo Ráj černochů od malířky Toyen, konkrétně 18 milionů korun. Nakonec se obraz vydražil za 31,7 milionu.

Připomeňte si rozloučení s populárním zpěvákem Karlem Gottem na pražském Žofíně v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz