Domácí

Gynekolog amatér se vloudil na kliniku s falešným diplomem

Třiačtyřicetiletý zdravotnický záchranář se rozhodl změnit povolání. Chtěl se stát gynekologem, i když k tomu neměl potřebné vzdělání. To ho však neodradilo a problém chtěl vyřešit falšováním potřebných dokumentů. Kvůli svému cíli se nezdráhal vůbec ničeho - ani zneužít důvěry vlastní přítelkyně.

Muž se snažil opatřit několik kusů originálů lékařského diplomu s ražbou na pergamenu. Oslovil i státní tiskárnu cenin. "K objednávce diplomu doložil zfalšované úřední dokumenty, například novinářský průkaz nebo potvrzení opravňující výrobu filmových dokumentů stvrzené padělaným razítkem se státním znakem. Diplom a ostatní osvědčení si vypůjčil bez vědomí jeho přítelkyně, která je lékařka," popsala policejní mluvčí Lucie Drábková.

Na podvod muže policisté přišli dřív, než se mu podařilo vyšetřit první ženu. "Během jednání o výrobě rekvizit diplomů ve státní tiskárně cenin ho kriminalisté zadrželi a falsifikáty mu zabavili. Za výše uvedené jednání mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny," dodala mluvčí,

Související obsah

Jenže ani to muže nepřesvědčilo, aby svůj plán stát se gynekologem vzdal. "Diplom a potřebné dokumenty padělal v grafickém programu a prezentoval se jako lékař. Chtěl se tak stát gynekologem bez potřebné erudice," popsala mluvčí.

Muž odpověděl na nabídku práce lékaře a elektronicky zaslal diplom a ostatní osvědčení. Ucházel se o místo gynekologa na pracovišti asistované reprodukce. "Při osobním pohovoru byl ve zdravotním institutu kriminalisty zadržen," dodala.

Pokud by policie na muže včas nepřišla, mohl někomu vážně ublížit. "Mohl vykonávat tak zásadní a odbornou činnost bez potřebného vzdělání, při které by hrozily fatální důsledky v oblasti lidského zdraví a života," zakončila mluvčí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz