Zahraničí

Rodiče útočníka z Londýna jsou šokovaní! "Čin odsuzujeme," tvrdí

Rodiče útočníka z Londýna jsou šokovaní! "Čin odsuzujeme," tvrdí
Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletý Usman Khan zaútočil v pátek na London Bridge v centru Londýna na skupinu lidí nožem. Dva z nich zraněním podlehli. Rodiče Khana celý incident překvapil a nechápou, jak to mohl udělat. Pozůstalým také vyjádřili upřímnou soustrast.

Britská policie vyslechla v rámci vyšetřování útoku na London Bridge také rodiče Usmana Khana. Ti jsou z celé situace velmi překvapení. "Jsme smutní a šokovaní tím, co Usman udělal," citoval deník Dailymail jeho rodiče.

Dále činy svého syna odsoudili. "Chceme vyjádřit soustrast rodinám obětí, které zemřely, a přejeme rychlé uzdravení všem zraněným," řekli rodiče zarmouceně. "Chtěli bychom požádat o soukromí pro naši rodinu v této těžké době," dodali.

Po útoku Khana zemřeli dva kamarádi – Jack Merritt a Saskia Jonesová. Jejich rodiny se s nimi už rozloučily. Smrt Merritta zasáhla také jeho přítelkyni Leanne O´Brienovou. "Má lásko, jsi fenomenální a otevřel jsi tolik dveří pro ty, ke kterým se společnost otočila zády," vzkázala mu na svém facebooku.

Související obsah

Policie incident označila za teroristický útok. Osmadvacetiletý Khan byl už dříve ve vězení za to, že plánoval útok na londýnskou burzu v roce 2010. Z šestnácti let si odseděl jen osm. 

Podívejte se na reportáž o útoku nožem v Londýně:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz