Zahraničí

Chudák zvíře! Z ledního medvěda udělali tank T-34!

Vědci usilovně hledají ledního medvěda, kterého někdo postříkal černou barvou. Zřejmě jako odkaz na model sovětského tanku mu neznámý pachatel napsal na záda T-34. Zvíře bylo zachyceno na videu v oblasti Čukotky na ruském dálném východě. Informovaly o tom ruské zpravodajské servery.

T-34 byl sovětský tank, využívaný během druhé světové války. Jestli písmena na srsti chudáka medvěda mají odkazovat právě na toto vojenské vozidlo, není jisté. Dle ruských médií zatím není jasné, kdo medvěda barvou postříkal a ani proč.

 

Související obsah

 Výzkumný pracovník Anatolij Kočněv pro web Siberian Times uvedl, že medvěd musel být po dobu nástřiku něčím omámený. "Vědec to udělat nemohl, je to práce někoho, kdo se tím bavil," řekl. Doufá, že se barva smyje ve vodě, až bude zvíře plavat.

Kočněv dodal, že barva na srsti zvířeti jen uškodí. Je teď totiž lépe viditelný pro pytláky i další dravce. Ruská média spekulují, že za nabarvením medvěda může stát někdo z místní komunity, která se dlouhodobě potýká s nárůstem "návštěv" ledních medvědů v blízkosti domů.

Související obsah

Úbytek ledu v jejich přirozeném prostředí nutí lední medvědy se stahovat za potravou více na jih. Pokud bude led dále ubývat, lze očekávat, že se zvířata budou v blízkosti lidí objevovat stále častěji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz