Zahraničí

Ještě horší než Bruntál? V Londýně jsou zděšení z děravého stromku

Ještě horší než Bruntál? V Londýně jsou zděšení z děravého stromku
Zdroj: Profimedia

Když město Bruntál vystavilo na odiv svůj vánoční strom, schytalo to za křivého, nevzhledného chudáčka ze všech stran. Město svůj stromek dokázalo zachránit "upgradem" v podobě přesunutí některých větví tak, aby vyplnily holá místa, a ve výsledku jehličnatá pýcha Bruntálu vypadá i docela k světu. Pokud budou chtít svůj strom ale zachránit Britové, budou si nejspíš muset kvůli "náhradním dílům" porazit ještě jeden.

Norský smrk, který se "vyjímá" na Trafalgarském náměstí v samém centru Londýna místní s oblibou nazývají "smutný a anemický". Pravdou je, že poněkud nemocně z poloviny holý kmen skutečně vypadá. 

 

Fotografie vánočního stromu s "trochu většími" rozestupy mezi větvemi si od okamžiku, kdy se na Trafalgarském náměstí objevil, mezi sebou předávala britská média i lidé na sociálních sítích. "Jako norský Brit jsem opravdu v rozpacích," poznamenal jeden z uživatelů.

Související obsah

Jednadvacetimetrový strom byl poražen na konci listopadu a do Londýna dopraven lodí. Jeho stáří je zhruba 90 let. Norsko dodává do Británie vánoční stromy již tradičně. Tento zvyk pochází z roku 1947 a původně šlo o poděkování Britům za podporu během druhé světové války.


Důstojný zvyk dostal letošním výběrem stromu trochu "na frak". "Vypadáš trochu hubeně, nejsi na dietě?" směje se jeden z přispěvatelů na twitteru. Jiný se ptá, čím Británie Norsko tak "nakrkla", že poslali takového fešáka.

Související obsah

Bruntálský vánoční strom si na sociálních sítích svou chvíli slávy již užil a může tak s klidem předat žezlo za Lamanšský průliv. Obyvatele Tábora jistě potěší, že jejich loňský stromek se pomalu odsouvá na spodní příčky pomyslného seznamu nejošklivějších vánočných stromů. Připomeńte si je v reportáži:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí o její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz