Domácí

Rekordní zpoždění 502 minut. RegioJet zradila lokomotiva

Rekordní zpoždění 502 minut. RegioJet zradila lokomotiva
Zdroj: Profimedia

Že vlaky občas naberou zpoždění, už si nejeden cestující zvykl. Kdo ale seděl v noci se středy na čtvrtek v nočním vlaku RJ1020 z Humenného do Prahy, bude mít ještě dlouho na co vzpomínat. Vlak totiž nabral neuvěřitelné zpoždění 502 minut.

"Na nočním vlaku došlo na východním Slovensku k závadě lokomotivy, kterou bohužel přes veškerou snahu nešlo na místě odstranit. Jednalo se o závadu na pneumatickém systému zdvíhání sběračů, kterými lokomotiva odebírá elektrický proud z trakčního vedení," uvedl příčinu zpoždění mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Závadu bohužel nebylo možné na místě odstranit.

"Jednalo se o novou moderní vícesystémovou lokomotivu Bombardier TRAXX, bohužel vzniklo toto mechanické poškození na systému vzduchotechiky," doplnil mluvčí. Vlak byl následně odtažen lokomotivou jiného dopravce do stanice Poprad Tatry, kde vyčkal do příjezdu náhradní lokomotivy. Tu společnost vyslala ještě během noci z ČR.

 

Související obsah

"Cestujícím jsme automaticky vrátili sto procent jízdného. Nikde nemusí o nic žádat, peníze si mohou ihned vyzvednout. Za spůsobené zpoždění a nepříjemnosti se cestujícím omlouváme," dodal za společnost RegioJet Aleš Ondrůj.

Dopravce RegioJet poskytuje kompenzace nad rámec povinných odškodnění. Například České dráhy při při zpoždění nad 120 minut vrací 50 % z ceny jízdenky, při menším zpoždění jen 25 %. V roce 2018 České dráhy na kompenzacích vyplatily 2,1 milionu korun, RegioJet přes pět milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz