Londýn

Mladík shodil dítě ze střechy. Chtěl jsem být ve zprávách, přiznal soudu

Mladík shodil dítě ze střechy. Chtěl jsem být ve zprávách, přiznal soudu
Zdroj: Getty Images

S otevřenou pusou musel zůstat hledět na obviněného mladíka soudce poté, co se přiznal, co ho vedlo k trestnému činu, který spáchal. V srpnu tohoto roku shodil šestileté dítě ze střechy galerie jen proto, aby se dostal do televizních zpráv.

Dnes již plnoletý Jonty Bravery v srpnu tohoto roku podle informací BBC vystrčil z vyhlídkové plošiny v desátém patře londýnské galerie Tate Modern teprve šestiletého chlapce. Malý chlapec francouzského původu byl v Londýně na prázdninách se svou rodinou.

Neuvěřitelný pád přežil, ale utrpěl vážná zranění včetně krvácení do mozku, které zřejmě nezůstane bez následků. Nadále vyžaduje intenzivní rehabilitaci, plně mu nefungují nohy a zřejmě ani některé funkce mozku, trpí obrovskými bolestmi. Dárci již na pomoc vážně postiženému chlapci poslali více než 150 tisíc eur, které mají pomoci jak s nákladnou léčbou, tak rodině s přestavbou domu, aby byl uzpůsoben pro invalidní vozík.

Související obsah

Zadržený Jonty Bravery se hned po svém zadržení přiznal, že svůj čin předem plánoval a podnikl ho, aby se dostal do televizních zpráv. Na to, zda bude v televizi, se ptal muzejní ostrahy i přivolané policie. V televizi chtěl promluvit o svých duševních potížích. Bravery trpí poruchou autistického spektra, obsedantně kompulzivní poruchou a pravděpodobně i poruchou osobnosti. V okamžiku, kdy čin spáchal, mu bylo sedmnáct let.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz