Lyra Cole

Dívka překonala obří nádor. Lékařům nazpívala píseň, která se stala hitem

Dívka překonala obří nádor. Lékařům nazpívala píseň, která se stala hitem
Zdroj: TN.cz

Šestiletá Lyra Coleová nazpívala písničku, kterou věnovala Výzkumnému centru nádorů na mozku, jehož lékaři jí jako šestiměsíční holčičce zachránili život. Píseň se okamžitě dostala do popředí žebříčku nejstahovanějších písní na zahraničním webu.

Rodina malé Lyry prožívala po jejím narození velmi těžké období. Holčička měla zdravotní problémy a lékaři hned nedokázali zjistit příčinu. Rodiče s ní chodili od lékaře k lékaři a všichni tvrdili, že má "jen" virózu. Nakonec holčičce pomohli až ve zmíněném ústavu. Její máma Ellie pro BBC uvedla, že Lyře našli nádor o velikosti pomeranče.

Doktoři z Výzkumného centra nádorů na mozku holčičce zachránili život. Nyní je z ní šestiletá školačka, která už dva roky vystupuje s kapelou, ve které hraje a zpívá. Lyřina máma údajně vždy věděla, že chce celému týmu jednoho dne ještě dodatečně poděkovat.

 

Rodiče tak vymysleli kreativní způsob sbírky peněz. Malá zpěvačka přezpívala známou píseň s názvem When A Child is Born (Když se narodí dítě), která patří kapele Boney M. Holčičce pomáhala její teta Jessie. "Když jsme píseň v Londýně s rodinou natáčeli, věděli jsme, že ji k tomuto účelu použijeme," řekla teta.

  

Související obsah

Peníze věnují lékařskému ústavu, který jí zachránil život. Vzhledem k tomu, jak velkým se píseň stala hitem, zřejmě přispějí na další výzkum slušnou částkou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz