Zahraničí

Adriana přišla při výbuchu v Prešově o tatínka. Promluvila o velké bolesti!

Adriana přišla při výbuchu v Prešově o tatínka. Promluvila o velké bolesti!
Zdroj: Policie SR

Paní Adriana bydlela v bytovém domě v Prešově, který minulý týden zničil výbuch plynu. Přišla nejen o všechen svůj majetek, ale i jednoho ze svých rodičů, kteří bydleli o několik pater výše. Její maminka leží v nemocnici, tatínek ale v troskách domu přišel o život.

"Součástí této tragédie jsou i moji rodiče. Otec výbuch nepřežil. Snažíme se pečovat o maminku, která je v nemocnici a potřebuje hlavně naši lásku. Moji rodiče bydleli úplně v posledním patře," svěřila se s otřesným zážitkem paní Adriana na instagramu.

I ona bydlela v panelovém domě, kterým v pátek otřásl mohutný výbuch, nicméně o několik pater níže než její rodiče. Sama tak tragickou událost přežila. "Děkuji všem za projevenou empatii a snahu pomoct nám. Rodiče při nehodě přišli o všechno a otec i o to nejcennější. O svůj život," svěřila se paní Adriana.

Související obsah

Za svého dědečka truchlí i dcera paní Adriany Tamara. "Láska je jediná věc, kterou jsme schopni vnímat, která přesahuje čas a prostor. Možná bychom jí měli jenom věřit, i když jí ještě úplně nerozumíme," napsala k fotografii své babičky a dědečka.

O své příbuzné přišla i řada dalších lidí. V troskách domu zemřelo podle hasičů sedm lidí, osmý se stále pohřešuje. Mezi oběťmi je i důchodce, který marně čekal na pomoc na jednom z balkónů. Fotografie se stala symbolem prešovské tragédie. O život měla přijít i jeho žena. "Moje maminka tam určitě zůstala. A můj otec byl ten na záběrech. Starý muž na balkóně," svěřila se dcera obětí.

Zdroj: TV Markíza

Muž v horním patrně marně čekal na záchranu

Při páteční explozi se zranilo 40 lidí. Slovenská policie zadržela jednatele stavební firmy i delníky, kteří v Mukačevské ulici těsně před tragédií prováděli výkopové práce.

Přesná příčina stále není známá, podle jedné z obyvatelek byl v domě ale cítit plyn. Hasiči mají podezření, že výbuch souvisí s předěláváním plynového potrubí. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz