Soudce

Kdo může za explozi plynu? Trojice obviněných stanula před soudcem!

Soud v pondělí odpoledne poslal do vazby trojici mužů, které policisté obvinili v souvislosti s explozí paneláku v Prešově. Při příchodu do soudní síně si zakrývali obličeje, podle televize Markíza jim nebylo do řeči. Při výbuchu plynu zemřelo v pátek sedm lidí, jedna osoba se stále pohřešuje.

Slovenští policisté zadrželi v souvislosti s páteční explozí v prešovském paneláku šest lidí. Mělo jít o jednatele stavební firmy a dělníky, kteří před explozí prováděli v okolí věžáku výkopové práce.

Obvinění si pak vyslechla trojice mužů. Ti jsou podezřelí z obecného ohrožení a hrozí jim až deset let vězení. Prokuratura proto požadovala, aby je soud poslal do vazby. 

Prešovský soud nakonec žádosti prokuratury vyhověl, tvrdí televize Markíza. Živnostníci Ján (31) a bratři Marek (30) a Ondřej (28) pracovali pro firmu, kterou si na práci najala společnost Východoslovenská distribuční. Pro výkopových pracích zřejmě porušili plynové potrubí.

Související obsah

Vyšetřovatelé měli v okolí budovy zajistit malý bagr, terénní auto a vrtnou soupravu, kterou měli dělníci při práci používat. Exploze plynu si vyžádala sedm obětí a desítky zraněných. Jedna z obyvatelek paneláku je stále nezvěstná. Záchranáři proto ještě v neděli pokračovali v prohledávání sutin. 

Společně se speciálně vycvičeným psem vystoupali za velmi riskantních podmínek do 12. patra, které zůstalo nejvíce poničené. I přes veškeré úsilí se jim však nikoho najít nepodařilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz