Soudce

Kdo může za explozi plynu? Trojice obviněných stanula před soudcem!

Soud v pondělí odpoledne poslal do vazby trojici mužů, které policisté obvinili v souvislosti s explozí paneláku v Prešově. Při příchodu do soudní síně si zakrývali obličeje, podle televize Markíza jim nebylo do řeči. Při výbuchu plynu zemřelo v pátek sedm lidí, jedna osoba se stále pohřešuje.

Slovenští policisté zadrželi v souvislosti s páteční explozí v prešovském paneláku šest lidí. Mělo jít o jednatele stavební firmy a dělníky, kteří před explozí prováděli v okolí věžáku výkopové práce.

Obvinění si pak vyslechla trojice mužů. Ti jsou podezřelí z obecného ohrožení a hrozí jim až deset let vězení. Prokuratura proto požadovala, aby je soud poslal do vazby. 

Prešovský soud nakonec žádosti prokuratury vyhověl, tvrdí televize Markíza. Živnostníci Ján (31) a bratři Marek (30) a Ondřej (28) pracovali pro firmu, kterou si na práci najala společnost Východoslovenská distribuční. Pro výkopových pracích zřejmě porušili plynové potrubí.

Související obsah

Vyšetřovatelé měli v okolí budovy zajistit malý bagr, terénní auto a vrtnou soupravu, kterou měli dělníci při práci používat. Exploze plynu si vyžádala sedm obětí a desítky zraněných. Jedna z obyvatelek paneláku je stále nezvěstná. Záchranáři proto ještě v neděli pokračovali v prohledávání sutin. 

Společně se speciálně vycvičeným psem vystoupali za velmi riskantních podmínek do 12. patra, které zůstalo nejvíce poničené. I přes veškeré úsilí se jim však nikoho najít nepodařilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz