Bankomat

Lidé se chovali jako zvěř! Bláznivý bankomat dával dvakrát víc peněz

Lidé se chovali jako zvěř! Bláznivý bankomat dával dvakrát víc peněz
Zdroj: Thinkstockphotos

Nečekaný rozruch způsobil obyčejný bankomat ve francouzském městě Marseille. Důvodem byla porucha, kvůli které vydával dvojnásobek zadané částky. Na ulici se proto vytvořila obrovská tlačenice lidí, kteří se ke štědrému stroji snažili prodrat.

Klienti jedné z francouzských bank měli v sobotu předčasné Vánoce. Bankomat na ulici Avenue du Merlan v Marseille totiž vydával dvojnásobek požadované sumy peněz. "Zadal jsem dvacet eur, vydal mi čtyřicet," popsal webu Lessentiel jeden z mladíků.

Informace o porouchaném bankomatu se šířila rychlostí světla. Na ulici to proto vypadalo jako při protestech. Když na místo dorazili policisté, uviděli dav lidí, kteří se pokoušeli protlačit k bankomatu.

Technik, který na místo dorazil až po několika desítkách minut, nakonec stroj vypnul. Majitel bankomatu, banka Caissé D'Epargne, důvod poruchy neprozradila.

Související obsah

Lidé, kteří si během poruchy stihli obnos navíc vybrat, mají smůlu. Lehce vydělané peníze budou totiž muset vrátit, pro banku navíc nebude složité jednotlivé "šťastlivce" odhalit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz