Vánoce

V Chomutově mají strom, který svítí, když se zpívá! Víte i vy o zvláštní výzdobě?

Města a obce se předhánějí, kdo bude mít krásnější vánoční výzdobu. Běžné jsou světelné dekorace v tradičních tvarech - hvězdy, stromky, komety nebo sněhové vločky. Poslední dobou se ale začaly objevovat netradiční motivy a zdobí se třeba i vozy městské hromadné dopravy.

Vánoční atmosféru už si užívají cestující v Plzni. Tamní dopravní podnik nechal jednu z tramvají vyzdobit i zevnitř. Pasažérům tak cestu zpříjemní andělé, hvězdy nebo vánoční stromečky a polepy na všech sedačkách.

"Na každé straně tramvaje je 13 světelných dekorací a úplnou novinkou oproti minulému roku je vyzdobený interiér vozu," popsal mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) René Vávro.


Máte i vy v obci neobvyklou výzdobu? Pochlubte se! Fotky posílejte na email [email protected] nebo na náš facebook. Nezapomeňte napsat, kde jste snímek pořídili. Děkujeme.

Související obsah

Vyzdobený trolejbus mají zase v Pardubicích. A cestující jsou nadšení "Vánoční trolejbus ještě v Česku nikdo nemá, tak jsme chtěli být první a začali jsme letošním rokem," vysvětlil mluvčí Dopravního podniku Pardubice Tomáš Pelikán.

Stromem, který se rozsvítí, když pod ním zazpíváte, se zase mohou pochlubit v Chomutově. Dokonce mu nevadí, když je nějaký ten tón falešně. "Večer je to tady obsypáno dětmi, takže já myslím, že to splnilo účel,“ uvedl náměstek chomutovského primátora David Dinda (Nový Sever).

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz