Vánoce

Už svítí po celém světě. Kde mají nejkrásnější vánoční stromeček?

Světové metropole se předhánějí, čí vánoční stromeček bude letos nejúchvatnější. Symbol Vánoc již rozsvítila Praha, Londýn i Vatikán, ve Washingtonu u slavnostního rozsvěcení nechyběl ani prezident Donald Trump s manželkou Melanií. V Betlémě doprovázel rozsvěcení stromku ohňostroj a řada kulturních vystoupení.

Pražský stromeček na Staroměstském náměstí se drží tradice, nechybí mu světýlka, modré řetězy i kometa na špici. Podobný, do modra laděný stromek má letos také polský Krakov.


Američané dali přednost jednoduchému kuželovitému tvaru a hustě rozvěšeným zlatostříbrným ozdobám, u Bílého domu ve Washingtonu ho rozsvítil přímo prezident Donald Trump.

Úplně jiný styl má další vánoční skvost, který zdobí hlavní město Spojených států. Před Capitolem stojí stromek, který hraje všemi barvami.

 

Kuželovitý tvar si vybralo i Mexico City. Město ale pozornost místních i turistů letos získává zejména svou světelnou výzdobou.

 

Související obsah

Překvapivě štíhlý stromek letos zdobí Vatikán nebo Trafalgarské náměstí v Londýně. Právě britský stromek vyvolal rozpačité reakce, veřejnost ho nazývá dosti chudinkým, smutným a anemickým. Mohl by si vzít příklad ze svého Newyorského kolegy, to je letos opravdu poctivý cvalík.

Vatikánský strom je laděn do zlaté, působí velmi slavnostně a elegantně.

Největším vánočním stromkem se pak může pochlubit vánoční trh v německém městě Dortmund. Dosahuje do výšky 45 metrů a je seskládán z více než 1700 červených smrků. Tyto stromky jsou pěstovány speciálně pro stavbu vánočního velikána, postavit tohoto obra trvalo dlouhé čtyři týdny.

Na všechny stromečky se podívejte v následující galerii.

 Zdá se, že nejhezčí vánoční strom stojí ve Vašem městě? Pošlete jeho foto s popisem na zpravy@nova.cz nebo na náš Facebook TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz