Střelba

Útočník po střelbě navštívil matku! "Zabil jsem několik lidí," řekl jí

Muž, který podle policie v úterý střílel v ostravské fakultní nemocnici, měl po činu kontaktovat svou matku. Ta podle slov Andreje Babiše (ANO) s policisty spolupracovala. Předseda vlády to prozradil na brífinku, nyní míří letecky do Ostravy.

Při střelbě v ostravské fakultní nemocnici zemřelo celkem šest lidí, další tři utrpěli zranění. Střílet měl Ctirad V., jehož auto následně policisté vypátrali. Muž ovšem obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se.

Motivaci útočníka policie prověřuje, zatím jde pouze o domněnky, prozradil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle jeho slov s policisty spolupracovala matka střelce, kterou měl po svém činu pachatel kontaktovat. 

"Údajně přišel domů, řekl jí, že zabil lidi a jde se zastřelit," popsal premiér. Podle něj se pachatel léčil právě v ostravské fakultní nemocnici. Nemělo však jít o psychiatrii ani traumatologii, kde ke střelbě došlo. "Ještě se zjišťuje, jestli tato reakce byla kvůli jeho zdravotnímu stavu," dodal Babiš. 

Související obsah

Předseda vlády ve svém krátkém vystoupení z pražského letiště ocenil práci policie. Nyní míří do Ostravy, kde chce vyjádřit soustrast pozůstalým.

Záznam brífinku Andreje Babiše ke střelbě v ostravské nemocnici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz