Domácí

Krize v pražské koalici! TOP 09 chce odvolat primátora Hřiba

Pražská koalice čelí další krizi. Krajský výbor pražské TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Zdeňkovi Hřibovi. Hlava hlavního města podle nich neplní koaliční program a jeho vedení Prahy je prý nedostatečné. Vytýkáno je mu podle mluvčí TOP 09 a STAN Šárky Kuželové zejména zasahování do záležitosti ohledně dostupnosti bydlení.

Podle Spojených sil pro Prahu, tedy koalice Starostů a nezávislých a TOP 09, primátor neplní koaliční smlouvu hlavně v souvislosti s byty a bydlením v Praze. TOP 09 chce s Pirátskou stranou otevřít debatu o tom, zda by nebylo vhodné nominovat nového kandidáta na primátora.

Zdeněk Hřib se totiž podle nich po roce ve funkci neosvědčil. Spojené síly pro Prahu budou podle předsedy hnutí Jiřího Pospíšila požadovat také důkladnou revizi koaličního programu.

V pražské koalici nejde o první spor. Ten aktuální ale vyvrcholil kvůli plánu radní Hany Marvanové podpořit výstavbu družstevního bydlení v metropoli. Krajský sněm TOP 09 se v pondělí shodl na tom, že primátor by neměl do kompetencí radní Marvanové zasahovat. Zároveň se mluvilo i o tom, že Zdeněk Hřib blokuje řešení dostupného družstevního bydlení pro Pražany.

Koalici v Praze tvoří Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Všechny zmíněné strany mají po 13 zastupitelích. Celkem je zastupitelů 65. V klubu Spojených sil je sedm zastupitelů členy TOP 09.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz