Záchrana

VIDEO: Tramvaják jako anděl strážný! Zachránil malého chlapce

O příběh se šťastným koncem se v pondělí odpoledne postaral řidič pražské tramvaje. Pomohl totiž malému chlapci, který se ztratil rodičům. Celou záchranu navíc natočil na kameru umístěnou v kabině, video je teď hitem internetu.

Ubrečeného chlapce si všiml tramvaják Josef Chodounský ve chvíli, kdy projížděl mezi zastávkami Hellichova a Malostranské náměstí. "Klučina se na chvilku zakoukal na zastávce a rodiče mu odjeli pryč. Tramvaj zkusil chvilku sledovat, ale ta samozřejmě zmizela v dáli," popsal řidič tramvaje na twitteru.

Zoufalý výraz asi osmiletého chlapce nenechal tramvajáka chladným. "Hned jsem u něj zastavil a zjišťoval, co se mu stalo," vysvětluje. Klučina mu anglicky řekl, že mu rodiče ujeli v předešlé tramvaji.

"Naložil jsem ho a rychle spěchal do další zastávky, kde jsem čekal, že uvidím netrpělivé rodiče," prozradil Chodounský. Ti opravdu na svého synka na zastávce Malostranské náměstí čekali.

Související obsah

Video ze záchrany nakonec řidič Josef Chodounský umístil na twitter. "Dlouho jsem zvažoval, jestli video z této akce zveřejním, protože zlí lidé by mohli najít nějaká porušení předpisů. Ale víte co? Jsou Vánoce a každá pomoc bližnímu těší o to víc. Náladu mi nemůže zkazit ani případný postih," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz