Domácí

Milan (17) nechal doma děsivý dopis. Možná utekl za dívkou, věří máma

Milan (17) nechal doma děsivý dopis. Možná utekl za dívkou, věří máma
Zdroj: Archiv rodiny

Po sedmnáctiletém Milanovi Kovalovi z Rýmařova na Bruntálsku pátrají policisté už od listopadu loňského roku. Zatím stále neúspěšně. Nemají totiž jediné vodítko, kam mohl mladík zmizet. Jeho maminka Taťána pro TN.cz vypověděla, co se dělo, než se po jejím synovi slehla zem.

"Až toto budeš číst, už budu po smrti," napsal 17letý Milan v mrazivém dopisu na rozloučenou. Právě tato slova odstartovala rozsáhlé pátrání. Dopis u svého syna našla paní Taťána, když do jeho pokoje zavítala při úklidu.

"Nedalo mi to. Prohledala jsem mu věci a našla ten dopis. Na ten popud jsem okamžitě volala policii a pátrání se rozjelo," přiznala Milanova maminka redakci TN.cz. K prohledávání synových věcí se paní Taťána prý obvykle neuchyluje, vedly ji k tomu okolnosti synova odchodu z domova.

Související obsah

V sobotu, dva dny před svým zmizením, měl mít Milan údajně v Bruntále schůzku s přítelkyní. Ze setkání sešlo, když přišel pozdě domů a navíc opilý. Se svou matkou se kvůli tomu pohádal. "Byl opilý, tak jsem ho nepustila a on na mě začal křičet. Strašně jsme se pohádali. Nakonec jsem mu dala peníze na autobus," svěřila se paní Taťána.

Milan však prý nakonec nikam neodjel. Vrátil ze zpátky domů s tím, že mu kvůli hádce ujel autobus. "Tohleto mi neodpustil. V neděli mi sdělil, že ta jeho údajná kamarádka přijela za ním do Rýmařova, že má s ní schůzku," řekla Milanova matka.

Související obsah

V průběhu neděle svého syna ještě viděla, spal prý doma. V pondělí měl ráno vyrazit do školy, tam ale nepřišel. Od té doby už paní Taťána Milana neviděla.

Policii synovo zmizení nahlásila až v úterý. Nebylo prý totiž neobvyklé, že 17letý mladík jeden den odešel a vrátil se až ten následující. Často prý přespával u přátel. Ti ale údajně o svém kamarádovi také nic neví. Paní Taťána je dle svých slov několikrát kontaktovala a byli i na výslechu u policie. O tom, kam se Milan poděl, však žádné informace neměli.

Související obsah

Matka zmizelého chlapce však jejich nevědomosti příliš nevěří. Podle ní se Milan svým přátelům mohl svěřit alespoň s něčím. Domnívá se, že se u někoho z nich může mladík ukrývat a že prostě utekl někam, kde se mu líbí více, než doma. Paní Taťána přiznala, že hádky a neshody byly u nich na denním pořádku.

Milan totiž prý není žádný svatoušek. Podle jeho matky měl bohaté zkušenosti s marihuanou a rozčilovala ho i matčina snaha o to, aby řádně chodil do školy. Přednost měl dle jejích slov dávat "trávě" a alkoholu.

Související obsah

Za jeho odchodem z domu ale kromě režimu, který se mu nelíbil, mohla stát i nějaká dívka. O žádné konkrétní přítelkyni paní Taťána neví, zmínila ale, že je možné, že Milan nějakou slečnu měl a z domova utekl právě za ní.

Milana se doposud nepodařilo najít. Jeho rodinu kontaktovalo hned několik údajných svědků, kteří mladíka měli spatřit v Bruntále, Krnově, Opavě nebo dokonce i Praze. Všechny tipy rodina okamžitě předávala policii, se kterou je v trvalém kontaktu. Nejvíce obav budí zanechaný dopis na rozloučenou.

Související obsah

"Pořád jen doufám a modlím se, ať je hlavně v pořádku. Ať mi dá zprávu, že o něj nemusím mít strach. Teprve teď se s tím začínám maličko vyrovnávat. Brala jsem antidepresiva. První týdny a doba kolem Vánoc byly úplně nejhorší. Vůbec jsem nespala," svěřila se paní Taťána, kterou redakce TN.cz zastihla v nemocnici, kde čeká na závažnou operaci.

Všechny, kteří se domnívají, že Milana Kovala zahlédli, paní Taťána prosí, aby okamžitě zavolali na policii. Z informací od domnělých svědků, kteří se zatím ozvali, se žádný tip nepotvrdil. Fotografii mladíka z míst, kde by se údajně mohl nacházet, také nikdo z nich neposlal.

Související obsah

"Pátrání bylo vyhlášeno 19. listopadu. Prověřili jsme všechna místa v rámci dvou pátracích akcí, soustředěných na les a železnici. Věrohodný svědek potvrdil, že chlapce viděl po čtyřech dnech v Rýmařově na nádraží. Obdrželi jsme různé informace z Opavy, Krnova a Olomouce. Všechny policie prověřila, snaha však vyšla negativně. Nejsou žádné indicie, které by vedly k tomu, že je mladík po smrti," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Policie obdržela také informaci, že si měl mladík údajně založit nový profil na sociální síti pod cizím jménem. Tip kriminalisté aktuálně prověřují. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by mladíkovi někdo ublížil. Kam zmizel, však zatím netuší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz