Střelba

Na počest obětí se rozezní sirény. Ostrava zhasne dominanty i výzdobu

Na počest obětí se rozezní sirény. Ostrava zhasne dominanty i výzdobu
Zdroj: Getty Images

Ostrava uctí památku šesti obětí ranní střelby ve zdejší fakultní nemocnici tím, že zhasne část světelné výzdoby. Vedení města oznámilo, že v rámci piety nebudou svítit dominanty ani adventní dekorace. Po celém Česku se pak příští úterý rozezní sirény.

"Zhasnuty budou po setmění tři ostravské dominanty – radniční věž, most Miloše Sýkory i Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovic. Zhasne i sváteční výzdoba na Prokešově a Masarykově náměstí a bude upraven i program vánočních trhů v centru města," napsala radnice na svém webu.

Zároveň by představitelé moravskoslezské metropole rádi uctili oběti střelby i vyhlášením státního smutku. "Kontaktoval jsem premiéra (...). Oběti tragické ranní střelby uctíme také minutou ticha na středečním zasedání ostravských zastupitelů. Na budově radnice vyvěsíme černou vlajku. Zabývat se budeme také konkrétní formou pomoci pozůstalým," vypočítal ostravský primátor Tomáš Macura.

Masakr ve fakultní nemocnici Macura označil za jedny z nejhorších okamžiků v novodobé historii města. "Několika rodinám se dnes nevrátí domů jejich blízcí. Soucítíme s nimi, aktuálně jednáme o pomoci, kterou rodinám poskytneme, včetně pomoci finanční," doplnil primátor Ostravy.

Související obsah

Andrej Babiš zároveň krátce po 14. hodině oznámil, že Česko si oběti střelby připomene přesně za týden. V poledne 17. prosince se na 140 vteřin rozezní sirény.

Střelba se v nemocnici ozvala po sedmé hodině ráno, má šest obětí. Policisté pravděpodobného střelce po několika hodinách rychle vypátrali, ten následně zbraň obrátil proti sobě a krátce poté zemřel.

O střelbě v Ostravě informují i světová média:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz