Domácí

Podivín měl plný byt výbušnin. Mohl do vzduchu vyhodit část Brna

Policisté rozplétají záhadu mrtvého muže, kterého objevili v pondělí v jeho bytě v Brně. Kvůli nálezu velkého množství chemikálií museli evakuovat několik domů. Ukázalo se, že měl také kilogramy výbušnin.

Nájemníci bytového domu roky netušili, že stačí jen malá chyba jejich souseda a vyhodí je do povětří. Podivín skladoval za zdmi svého pokoje takové množství výbušnin, že by srovnal celý dům se zemí. "Ty nejnebezpečnější jsme odváželi k likvidaci mimo Brno," prozradil mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Hned v pondělí policisté evakuovali pětadvacet obyvatel ze sousedních domů. Včera bylo riziko výbuchu tak vysoké, že museli bezpečnou zónu ještě rozšířit. Do svých domovů se lidé nemohli vrátit ani v noci, přespali na radnici či v hotelích, domů se mohli vrátit až druhý den odpoledne. Výbušné látky údajně ležely i pod tělem zesnulého a hrozilo, že při jeho odvozu nastane řetězová reakce.

Související obsah

Sousedé, se kterými bydlel v domě, měli tušení, že dvaačtyřicetiletý podivín se věnuje chemii. "Pokud to byl vystudovaný chemik, jak se říkalo, tak tam mohl mít cokoliv," podělila se o své obavy sousedka Jana Stránská. "Člověk dneska ani neví, co má za souseda," doplnil Michal Žižka, další z obyvatel evakuovaného domu.

Související obsah

Podle informací Televize Nova byl muž v minulosti stíhaný za výrobu výbušnin. Policisté nyní pátrají po tom, jak se mohl dostat k tak nebezpečným chemikáliím. Podle prvotních rozborů bylo v bytě minimálně sedm kilogramů trhavin. Podle pyrotechniků nedošlo k výbuchu jen dílem náhody. Následky by byly zřejmě děsivé, protože v uzavřeném prostoru se síla trhaviny násobí.

Záhadou stále zůstává, proč pyroman zemřel. Policie čeká na výsledky pitvy, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se stal obětí trestného činu.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz