Státní svátek

Státní svátky 2020: Kdy bude zavřeno a jak si co nejlépe vybrat dovolenou?

Jen dva státní svátky připadnou v příštím roce na víkend, během zbylých si užijete zasloužené volno. Hned sedmkrát máte dokonce možnost využít je k prodlouženému víkendu. Těšit se můžeme na 11 volných dnů, což je o jeden den víc než v roce 2019.

První státní svátek přinese hned první den roku. 1. leden je jedním ze svátků, během kterého musejí obchody nad 200 metrů čtverečních zůstat zavřené, jinak jim hrozí pokuta od České obchodní inspekce.

První prodloužený víkend roku 2020 si i bez nutnosti brát si dovolenou můžete užít díky Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí. Velikonoce v příštím roce připadají téměř až na polovinu dubna, mohlo by tedy být i krásné počasí.

V květnu se nabízejí hned dva prodloužené víkendy, oba květnové svátky totiž připadají na pátek. Myslete na to s předstihem, pokud si plánujete pronajmout chatu nebo využít ubytování v horách, v těchto termínech zpravidla rychle mizí.


Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje sice připadne na neděli, volno ale bude hned následné pondělí díky svátku Jana Husa.

Související obsah

I na podzim lze svátky využít k prodloužení volna, 28. září připadá příjemně na pondělí. Říjnový svátek připadl na středu a listopadový na úterý, stačí ale den či dva dny dovolené navíc, a můžete vyrazit na krátkou dovolenou.

Vánoční volno v příštím roce začne čtvrtkem, druhý svátek tak připadá na sobotu, můžete si ale díky svátkům a víkendu užít hned čtyři dny volna po sobě. Jen si nezapomeňte včas nakoupit, obchody zavřou na Štědrý den v poledne a znovu otevřou až v neděli 27. prosince, leckde dokonce až v pondělí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz