Domácí

Výherce z Česka se stal milionářem! Pátek třináctého potěšil i Němce

Výherce z Česka se stal milionářem! Pátek třináctého potěšil i Němce
Zdroj: Thinkstockphotos

Z výhry v loterii Eurojackpot se může od pátku radovat neznámý Čech, kterému na kontě přibude přes pět milionů korun. Pátek třináctého mu tedy smůlu rozhodně nepřinesl. A štěstí dorazilo také do Německa, kde výherce získal přes 266 milionů korun. O částku se s nikým dělit nemusí.

Většina lidí má z pátku třináctého strach, také se s tímto dnem pojí řada pověr. Z tohoto nepříjemného data si však nedělali nic lidé, kteří si rozhodli vsadit v loterii Eurojackpot. A někteří z nich udělali dobře. Nejvyšší výhru obdrží neznámý Němec, který se může radovat z částky 266 711 912 korun. A jelikož byl jediný v prvním pořadí, částka zůstane jen jemu.

Štěstí měl podle tabulky výher také někdo z České republiky. Skončil totiž na druhém místě společně se dvěma lidmi ze Španělska. Mezi sebe si tak rozdělí částku 15 489 891 korun, každý z nich by měl dostat přes pět milionů korun. Třetí místo opět patří Německu a dva neznámí si rozdělí osm milionů korun. Výherci tak budou mít letos Vánoce opravdu bohaté.

Páteční šťastlivec z Česka není jediný, kdo se v tomto roce radoval z velké částky. V srpnu se v loterii umístili na prvních příčkách hned dva Češi. Jeden skončil na druhém místě a odnesl si 24 milionů korun, další za třetí místo získal pět milionů korun.

Související obsah

O největší pozdvižení se ovšem postaral v červnu Čech, který vyhrál 1,4 miliardy korun. O výhru se přihlásil už druhý den. "Výherce nás už kontaktoval a po dohodě s ním budeme řešit proces výplaty výhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem," řekl tehdy mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Podívejte se, co by udělali Češi s výhrou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz