Zahraničí

Žralok jako ve filmu Hledá se Nemo! Fotograf slaví se snímkem úspěch

Žralok jako ve filmu Hledá se Nemo! Fotograf slaví se snímkem úspěch
Zdroj: Profimedia

Fotograf zachytil na ostrově Isla Guadalupe unikátní snímek, na kterém se blíží žralok ke své kořisti. Tou je makrela. Fotografie velmi připomíná oblíbenou dětskou pohádku Hledá se Nemo. V ní se totiž v jedné scéně blíží k hlavním hrdinům žralok podobně, jako je to na snímku.

Dustin Burkhouse, který se vydal do podmořského světa u ostrova Isla Guadalupe v Mexiku, vyfotil nevídaný moment. Malá makrela si plave v oceánu a netuší, že ji pronásleduje žralok. Na fotografii je vidět, jak se zvíře ke své kořisti přibližuje a nespouští ji z očí. Po celou dobu byl Burkhouse v kleci a celou situaci pozoroval.

Snímek obletěl svět především proto, že připomíná animovanou pohádku Hledá se Nemo. V ní se Marlin a Dory plaví oceánem, když se za nimi objeví velký žralok Bruce. Hlavní hrdinové se vyděsí a bojí se, že se stanou jeho obětí.

Bruce je však vegetarián a nechá je být. "Jsem pěkný žralok, ne stroj na konzumaci ryb...Ryba je kámoš, ne žrádlo," řekne hrdinům žralok. Není jasné, jestli makrelu na Dustinově fotografii potkal stejný osud jako Marlina s Dory a byla ušetřena, uvedl deník Dailymail

Související obsah

Pohádku Hledá se Nemo si budete moci užít na Štědrý den. Sledovat ji můžete na Nově ve 14:15. Reprízu diváci uvidí 26. prosince na Nova Cinema od 16:25.

Záběr z pohádky Hledá se Nemo, který je podobný fotografově snímku:

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz