Karel Gott

Gott stále nemá hrob. Rodina prozradila, kdy ho chce dokončit

Ani dva a půl měsíce po smrti Karla Gotta jeho ostatky ještě nespočinuly v hrobě na pražských Malvazinkách. Podle mluvčí Gottovy rodiny se hrob stále připravuje, ale hotový by prý mohl být ještě do Vánoc.

Od posledního rozloučení s Karlem Gottem ve Svatovítské katedrále uplynuly už dva měsíce. Na hřbitově v pražských Malvazinkách, kde si přál být zpěvák pochován, ale zatím jeho hrob nenajdete.

"I po dušičkách sem chodí stále hodně lidí, Němci, Slováci, Češi taky samozřejmě. Ty lidi mají zájem, ptají se," potvrdil správce hřbitova na Malvazinkách.

Podle mluvčí zpěvákovy rodiny se na přípravách hrobu Karla Gotta pracuje. Kdy do něj bude urna s ostatky uložena, ale zatím stále není jasné.

Související obsah

"Paní Ivana Gottová společně s architektem již několik týdnů intenzivně pracují na tom, aby místo posledního odpočinku Karla Gotta bylo co nejdříve hotovo. Aby bylo místo odpočinku důstojné osobnosti pana Gotta, nebylo možné mít jej připraveno během dnů," uvedla mluvčí rodiny Aneta Stolzová.

O místě, kde budou uloženy ostatky zpěváka Karla Gotta, se zezačátku dlouho spekulovalo. Variant bylo několik, jednou z nich byl i Újezd u Svatého Kříže na Plzeňsku, kde jsou pohřbeni Gottovi rodiče.

Související obsah

"Paní Gottová dělá vše pro to, aby na Vánoce bylo vše hotovo tak, aby lidé mohli přijít na hřbitov na pražských Malvazinkách uctít památku pana Gotta a zapálit svíčku. Jakmile bude hrob připraven, paní Gottová oznámí konkrétní místo na stránkách www.karelgott.com," dodala Stolzová.

Na hřbitově v pražských Malvazinkách je několik málo míst, kde by mohl hrob být. V sousedství tu odpočívá třeba prezident Antonín Novotný, spisovatelé Ondřej Sekora a Egon Bondy nebo divadelní režisér Petr Lébl.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz