Humpolec

Podezřelého z vraždy barmanky v Humpolci přivedli v poutech

Policie v pondělí ráno přivezla do budovy Okresního soudu v Pelhřimově muže, kterého obvinila z vraždy barmanky v Humpolci. Soudce podezřelého poslal do vazby, hrozí mu až výjimečný trest.

Podle vedoucího kriminalistů Pavla Kubiše byl sedmačtyřicetiletý muž v minulosti sedmkrát soudně trestaný, jednou za pokus o vraždu. "Pobýval v Humpolci na ubytovnách a pracoval zde jako dělník," řekl Kubiš.

Police potvrdila, že zemřela osmapadesátiletá žena, která v baru pracovala jako barmanka. "Jednalo se o vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem, ale k dalším detailům činu se nebudeme v tuto chvíli vyjadřovat s ohledem na rodinu zavražděné ženy," dodal Kubiš s tím, že policisté mají i vražednou zbraň. 

Podezřelého pomohly usvědčit i škrábance, které měl na svém těle. Motivem měla být zřejmě snaha získat majetek – zemřelou ženu okradl a našli u něj i věci z restaurace. "Všechny se budou důkladně vyhodnocovat," dodal.

 

Související obsah

Tragická událost se stala v pátek ráno. Tělo barmanky objevili dělníci, kteří přišli pracovat do restaurace, která je částečně v rekonstrukci. "Policisté neprodyšně uzavřeli ulici, kde se bar nachází, a začali s důkladným ohledáním místa činu a jeho blízkého i širšího okolí," dodal. Podezřelého muže podařilo zadržet ještě ten den.

Muž nechtěl před policií a soudcem vypovídat. Podle informací TV Nova ženu znal a v den vraždy měl popíjet v restauraci, ve které pracovala. "Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání a okresní soud v Pelhřimově v pondělí ráno akceptoval. Policejní hlídka přímo od soudu eskortovala muže do vazební věznice," dodal Kubiš.

Někteří ze sousedů reportérovi na místě řekli, že žena měla bodná poranění na břiše a byla nahá. Tyto informace zatím policisté nepotvrdili. Více najdete v reportáži.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz