Domácí

Brutální napadení a vražda stařenky pro pár korun. Policie varuje

Brutální napadení a vražda stařenky pro pár korun. Policie varuje
Zdroj: Getty Images

Jedno násilné úmrtí, zbrojní arzenál, který by vystačil menšímu gangu a jedno těžké zranění, to je výsledek událostí posledních dnů na jižní Moravě. Policisté vyzývají lidi k ostražitosti a žádají, aby dbali na svou bezpečnost. Toto jsou nejtragičtější události, ke kterým došlo od minulého čtvrtka.

Vyškovští policisté přijali ve čtvrtek 12. prosince oznámení, které se týkalo držení nelegálních zbraní. Muže z Vyškovska nahlásil jeden z jeho blízkých. Oznámil, že je muž ve špatném psychickém stavu a má u sebe zbraně, které je v případě potřeby připraven použít i proti policii.


K podezřelému v pátek ráno vtrhla zásahovka s vyjednavačem. Při domovní prohlídce u něho objevili 19 střelných zbraní a zhruba 2000 nábojů. Mezi zbraněmi byly revolvery, plynové pistole, vzduchovka a dva samopaly. Měl je přímo v domě, na půdě i ve sklepě a část zbraní měl zakopanou na zahradě v bednách.


"Jak má někdo za dveřmi na věšáku klíče, tak on tam měl devítku," řekl jeden z policistů. Zásah byl tak rychlý, že bránit se svým arzenálem muž naštěstí nestihl. Zbraně prý nashromáždil v průběhu deseti let, všechny měl držené nelegálně.


"Devětatřicetiletého Vyškovana jsme obvinili z trestného činu nedovolené ozbrojování. Soud vyhověl návrhu státního zástupce a obviněný čeká na soud ve vazbě. V případě odsouzení mu dle trestního zákoníku hrozí až osm let odnětí svobody," informuje policejní mluvčí Alice Musilová.


Bývalý pracovník bezpečnostní agentury byl údajně držitelem zbrojního průkazu, povolení ke zbraním ale neměl.

Související obsah

Úmrtí 80leté ženy v jedné brněnské ulici řešili policisté od čtvrtka. Seniorku objevil její syn, který se ženě nemohl dovolat. Rozhodl se ji zajet raději zkontrolovat, a když se na matku nedozvonil, za pomoci souseda se do domu dostal přes dvůr. Ženě už nebylo pomoci.


Seniorka zemřela následkem škrcení nějakým předmětem, policie odmítla sdělit, o jaký předmět se jednalo. Vyšetřovatelé od začátku pracovali s verzí, že vrahem je někdo z příbuzných. V sobotu byl zadržen 20letý ženin vnuk, který se k činu přiznal.


K vraždě se prý nějakou dobu odhodlával. Do bytu vstoupil už ve středu a babička ho pohostila sušenkami a čajem. Když se otočila zády, uškrtil ji. Zabít a okrást vlastní babičku prý mladík plánoval.

Související obsah


Z bytu ukradl 15 tisíc korun v hotovosti, zlaté šperky a mobil. Část šperků se podařilo najít v zastavárnách. Mladík si za uloupené peníze nakoupil pervitin, 6 tisíc prohrál v automatech, na dvě noci si zaplatil hotel a nakoupil si oblečení.


"Nařízená soudní pitva už jen potvrdila prvotní podezření, že žena zemřela zaviněním jiné osoby. Výslechem svědků a vyhodnocením kamerového záznamu se podařilo identifikovat pravděpodobného pachatele. O víkendu byl zadržen a proběhly další procesní úkony," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.


"Povedený" vnuk je obviněný z vraždy a hrozí mu za ni 15 až 20 let, případně i výjimečný trest. Má jen základní vzdělání a je nezaměstnaný. Za majetkový trestný čin už jednou trestaný byl.

Související obsah

Opravdu smolný pátek 13. měl 58letý muž, který večer v brněnské ulici Petra Křivky skončil pobodaný. Příčinou útoku měl být naprosto banální konflikt napadeného muže s útočníkem. Poté, co do sebe nechtěně strčili, následovala slovní rozepře a útok.


Agresivního mladíka nevinné žďuchnutí rozčílilo natolik, že na staršího muže vytáhl nůž a pobodal ho. Policie vzhledem k tomu, že pachatelem činu je mladistvá osoba, nechce sdělovat podrobnější informace.


"Kriminalisté po vyslechnutí svědků a dalších osob získali informace k podezřelému. Zadržen byl v sobotu odpoledne. Ještě týž den zahájili trestní stíhání pro obvinění z vraždy ve stádiu pokusu. Mladistvý si na verdikt soudu počká ve vazbě, hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.


Mladík útočil bez varování. Napadený četná bodná a řezná poranění přežil jen díky rychlému převozu do nemocnice, kde ho okamžitě vzali na sál.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz