Peníze

Vrátil obálku s penězi, nálezné nechtěl. "Je to správné," řekl jen

Vrátil obálku s penězi, nálezné nechtěl. "Je to správné," řekl jen
Zdroj: Městská policie Pardubice

Předčasný vánoční dárek dostal muž z Pardubic, který ztratil obálku se skoro 18 tisíci korunami. S penězi už se rozloučil, když mu u dveří zazvonili strážníci a celý obnos mu vrátili. Poctivý nálezce dokonce nechtěl ani nálezné, prý má vlastní práci a cizí peníze nepotřebuje.

"Na služebnu městské policie se dostavil 35letý majitel obchodu s potravinami - pan Nguyen. Ten přinesl obálku, kterou u něho v krámku zapomněl neznámý muž. V té obálce bylo 17 400 korun," popsali v úterý začátek celého příběhu pardubičtí strážníci na svých stránkách.

Zároveň s penězi přinesl obchodník i záznam z kamer, na němž byl pravděpodobně zachycený muž, který sumu vytratil. Nálezce ho ovšem osobně neznal.

"V obálce naštěstí byl krom bankovek i výplatní lístek. Z něj se strážníci dozvěděli alespoň jméno, z videa pak, že se jedná o staršího člověka. Jeho bydliště v databázi nám ale bohužel nenapovědělo. Díky shodě jmen se nám ale podařilo nalézt otce hledaného muže," pokračovali strážníci.

Související obsah

Na jeho adrese ovšem dveře otevřel právě muž z videa. Z uniformovaných strážců zákona byl nejprve nesvůj, velmi rychle ale pookřál, když zjistil, proč přišli.

Poctivý nálezce měl podle zákona nárok na "odměnu" ve výši deseti procent. Tu ale odmítl. "Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít,“ řekl pouze.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz