Peníze

Vrátil obálku s penězi, nálezné nechtěl. "Je to správné," řekl jen

Vrátil obálku s penězi, nálezné nechtěl. "Je to správné," řekl jen
Zdroj: Městská policie Pardubice

Předčasný vánoční dárek dostal muž z Pardubic, který ztratil obálku se skoro 18 tisíci korunami. S penězi už se rozloučil, když mu u dveří zazvonili strážníci a celý obnos mu vrátili. Poctivý nálezce dokonce nechtěl ani nálezné, prý má vlastní práci a cizí peníze nepotřebuje.

"Na služebnu městské policie se dostavil 35letý majitel obchodu s potravinami - pan Nguyen. Ten přinesl obálku, kterou u něho v krámku zapomněl neznámý muž. V té obálce bylo 17 400 korun," popsali v úterý začátek celého příběhu pardubičtí strážníci na svých stránkách.

Zároveň s penězi přinesl obchodník i záznam z kamer, na němž byl pravděpodobně zachycený muž, který sumu vytratil. Nálezce ho ovšem osobně neznal.

"V obálce naštěstí byl krom bankovek i výplatní lístek. Z něj se strážníci dozvěděli alespoň jméno, z videa pak, že se jedná o staršího člověka. Jeho bydliště v databázi nám ale bohužel nenapovědělo. Díky shodě jmen se nám ale podařilo nalézt otce hledaného muže," pokračovali strážníci.

Související obsah

Na jeho adrese ovšem dveře otevřel právě muž z videa. Z uniformovaných strážců zákona byl nejprve nesvůj, velmi rychle ale pookřál, když zjistil, proč přišli.

Poctivý nálezce měl podle zákona nárok na "odměnu" ve výši deseti procent. Tu ale odmítl. "Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít,“ řekl pouze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz