Soutěž krásy

Černošky poprvé v historii vyhrály všechny významné soutěže krásy

Černošky poprvé v historii vyhrály všechny významné soutěže krásy
Zdroj: Profimedia

Nejprestižnější soutěže krásy v roce 2019 vyhrály pouze černošky. Stalo se tak poprvé, až na to upozornily americké zpravodajské weby včetně CNN, které jsou jinak velmi opatrné v otázkách barvy kůže.

Miss Teen USA, Miss America a Miss USA – všechny tituly připadly poprvé černoškám. Exotická modelka Zozibini Tunziová z Kapského města získala jeden z nejprestižnějších titulů – Miss Universe. Souběžně s Miss Universe běží konkurenční Miss World, ve které také letos připadla korunka černošce.

Podle webu CNN je to opravdu velká událost, vzhledem k historii těchto soutěží. Když v roce 1920 soutěže začaly, černošky se jich vůbec nemohly účastnit. I když se v pozdějších letech pravidla změnila a mohly se účastnit všechny ženy bez ohledu na barvu pleti, dlouhou dobu se ozývali odpůrci, kterým rasová rozmanitost mezi soutěžícími vadila. Až v posledních 50 letech začaly být černošky považovány za rovnocenné soutěžící.

Související obsah

První Miss Universe s tmavou barvou pleti se v roce 1977 stala Janelle Commissiongová. V Miss America se na prvním místě umístila černoška až v roce 1983. V posledních letech slaví exotické typy úspěchy čím dál častěji. Například Miss England letos vyhrála Bhasha Mukherjeeová původem z Indie.

Miss Universe Tunziová během soutěže promluvila o tom, že by se měl ideál krásy změnit: "Vyrůstala jsem ve světě, kde žena, která vypadala jako já, s mou barvou kůže a s mými vlasy, nebyla nikdy považována za krásnou. Myslím, že je na čase, aby to dnes skončilo."

 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz